Niedawno Niemcy ogłosiły, że po aktualizacji ustawodawstwa ponad 40 podmiotów złożyło wniosek o pracę z aktywami cyfrowymi. To stawia kraj bawarski na czele przemysłu kryptowaluty w Europie, we Włoszech obraz jest inny . Wczoraj stał się znany jako Commissione Nazionale per le Società e la Borsa (CONSOB) oskarżył i zamknął 8 podmiotów walutowych.

Finance Manates poinformował, że wśród tych 8 podmiotów 6 to strony wymiany walut, a 2 to inwestycje . CONSOB oskarżył te witryny o promowanie nielegalnego handlu z naruszeniem Mifid II i skonsolidowanego prawa finansowego (TUF) .
Mifid II : Jest to europejska dyrektywa ustanowiona w 2018 r. Promuje ona przejrzystość przez podmioty komercyjne sprzedające produkty finansowe . Ma to na celu zapewnienie większej ochrony inwestora. Główne środki przewidziane w tym prawie to:
- Regulacja relacji między klientem a podmiotami finansowymi.
- Większa przejrzystość informująca o względnych prowizjach i poborach.
- Niezależność podmiotów doradczych unikająca konfliktu interesów.
Rozporządzenie we Włoszech
Lokalni prawodawcy postanowili wprowadzić we Włoszech regulację, aby chronić inwestora przed oszustwami związanymi z wszechświatem. W 2016 r. Wykonano orzeczenie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Podkreśla, że wszelka wymiana aktywów cyfrowych oparta na fiducjarnej walucie nie będzie podlegać opodatkowaniu , ale jej zysk lub strata powinny zostać odzwierciedlone .
Dzięki temu Komisja Spraw Korporacyjnych Senatu Włoch zamierza regulować wszystkie transakcje podmiotów finansowych za pośrednictwem środków elektronicznych.
Można uznać, że Włochy mają surowsze prawo w celu ochrony inwestorów . W innych krajach, takich jak Niemcy, prawo jest odpowiedzialne za ochronę inwestora, jednocześnie ułatwiając ekspansję tych podmiotów. Można powiedzieć, że prawo włoskie jest częściowo nieaktualne w porównaniu z prawem innych krajów.
Dodaj komentarz