Rodzima waluta ekosystemu Avalanche osiągnęła swój rekordowy poziom, przekraczając 75 USD za zasób . AVAX zdołał wzrosnąć o 15% w ciągu ostatnich 24 godzin, aby osiągnąć ten nowy szczyt.
Dziś Avalanche (AVAX) ustanowił nowy historyczny rekord pod względem wartości pieniężnej, sięgając 75,13 dolarów . Rodzimy zasób ekosystemu Avalanche wzrósł z 61 dolarów do szczytu w niecałe 24 godziny.
AVAX jest obecnie wyceniany na około 72 USD, w chwili pisania tego tekstu wartość aktywów uległa umiarkowanej poprawie po osiągnięciu 75 USD. Token znacznie przewyższył poprzedni ATH w ciągu kilku godzin, który wynosił blisko 68,5 USD.
Ostatnio ekosystem Avalanche otrzymał wsparcie nowych inwestorów, którzy weszli do ekosystemu. Polychain Capital i Three Arrows Capital poprowadziły rundę inwestycyjną, w której protokół zdołał zebrać 230 milionów dolarów. To wsparcie ze strony grupy tak istotnej, jak firmy zajmujące się inwestycjami instytucjonalnymi, może być postrzegane jako jeden z głównych powodów przyspieszonego wzrostu, jaki w ostatnim czasie odnotował ten aktyw.
Co to jest lawina (AVAX)?
AVAX odnotował bardzo przyspieszony wzrost od czasu jego uruchomienia w drugiej połowie ubiegłego roku 2020. Od momentu uruchomienia AVAX wzbudził zainteresowanie dużej części społeczności kryptograficznej ze względu na użyteczność swojego protokołu , zainteresowanie to było wyraźne we własnym ICO, w którym Fundacja Avalanche zebrała prawie 42 miliony dolarów w ciągu kilku godzin.
Avalanche (AVAX) to kryptowaluta należąca do grupy MultiChains , a także Polkadot (DOT) i Cosmos (ATOM). Tego typu aktywa są domem dla bardzo rozbudowanego głównego blokowego łańcucha popartego dużą społecznością, która zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa. Celem tego typu sieci jest osiągnięcie szybkiej transmisji zasobu, a także zagwarantowanie bezpieczeństwa projektów zawartych w protokole.
W wyniku tej głównej sieci powstają SubChains lub podsieci, w których mieszczą się projekty, które mają działać w ekosystemie. Łańcuchy podrzędne są całkowicie zależne od sieci głównej, w dużej mierze delegując wszystko, co związane z bezpieczeństwem, do tej sieci głównej .
Te podłańcuchy pozwalają użytkownikom protokołu tworzyć niezależny łańcuch blokowy w obrębie samego ekosystemu Avalanche . System ten pozwala programistom tworzyć sieci, które skupiają się na bardzo konkretnym celu takim jak DeFi czy łańcuch blokowy zorientowany na IoT.
Podsieci tworzone w ramach protokołu byłyby czymś najbliższym scentralizowanej sieci w łańcuchu blokowym. Może to stanowić problem z bezpieczeństwem, ponieważ ponieważ jest to sieć scentralizowana, byłaby podatna na możliwe ataki. Avalanche pozwala na tworzenie tego typu sieci opierając swoje bezpieczeństwo na sieci głównej, która jest całkowicie zdecentralizowana, gwarantując jej globalne bezpieczeństwo .
Skalowalność to główny cel do osiągnięcia w ramach protokołu lawinowego . Projekty hostowane w sieci mają niemal nieograniczoną skalowalność, która dostosowuje się w zależności od potrzeb. Każdy projekt może utworzyć podsieć, aby przydzielić liczbę węzłów, które są wygodnie tworzone w celu wydajnego rozwijania jego funkcji.
Utworzenie węzła w protokole zostało również zaprojektowane tak, aby każdy użytkownik mógł działać jako taki bez konieczności ponoszenia dużych nakładów. Avalanche został zaprojektowany tak, aby za pomocą prostego VPS-a węzeł mógł być obsługiwany z niemal każdego komputera .
Inne cechy, które sprawiają, że ekosystem Avalanche jest wyjątkowy, to jego charakterystyczny algorytm dowodu konsensusu, znany jako Snowman . Transakcje w sieci Avalanche mają ostateczność , co oznacza, że w ciągu sekundy operacje zostają oznaczone jako ostateczne . Bez względu na to, czy operacja została uwzględniona w bloku, czy w samej sieci, użytkownik już wie, że jego operacja zostanie wykonana.
Oto krótkie podsumowanie najciekawszych koncepcji sieci Avalanche i jej tokena AVAX. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o protokole, być może zainteresuje Cię nasz wpis, którego celem jest wyjaśnienie ekosystemu i skąd uzyskać jego token.
Źródło wiadomości: Bitcoin.es
Dodaj komentarz