5 września odbyła się druga edycja łańcucha blokowego Szczytu Urugwaju, w którym uczestniczył prezes Centralnego Banku Urugwaju (BCU), organizując konferencję na temat regulacji w łańcuchu blokowym i Fintech, opublikowaną na jego stronie internetowej.
Według publikacji Alberto Grana , prezes Centralnego Banku Urugwaju, powiedział, że regulacja fintech była przedmiotem analizy zarówno akademii, jak i banków centralnych na całym świecie.
Dyrektor powiedział, że rozwój technologiczny, który scharakteryzował jako „ rozsądny, dynamiczny i jednocześnie ryzykowny ” proces, jest pozytywny .
Jego udział w wydarzeniu koncentrował się na fintech, w szczególności na finansowaniu i systemie płatności, który odnosi się do pierwszego, modalności pożyczek (takich jak „pożyczki społecznościowe”) i finansowaniu społecznościowym , które jest mechanizm zbiorowego finansowania, według źródła.
W Urugwaju istnieje rozporządzenie wydane w 2018 r. Przez nadinspektor usług finansowych BCU. Zdjęcie: QuinceMedia.
Ponadto zauważył, że wśród najbardziej bezpośrednich aspektów regulacyjnych Urugwaju wspomniał, że w odniesieniu do trybu pożyczki istnieje rozporządzenie wydane w 2018 r. W sprawie nadzoru nad usługami finansowymi BCU .
Jeśli chodzi o regulację crowdfunding, powiedział, że jest „projekt ustawy w parlamencie na leczenie przedsiębiorczość”, który reguluje niektóre aspekty tego mechanizmu finansowania, według informacji prasowej.
„ Podejście regulacyjne oparte na ryzyku ” jest konieczne dla prezesa BCU, co pozwala wykorzystać takie możliwości , jak pomoc w przełamywaniu barier wejścia, zmniejszaniu kosztów transakcji, uzyskiwaniu wydajności, szybszej działalności, między innymi.
Bank oczekuje także regulacji systemu finansowania crowdfundingowego. Zdjęcie: Tumisu
Podobnie podczas swojego uczestnictwa wspomniał, że regulacja powinna podlegać zasadom funkcjonalności i proporcjonalności . Ponadto Grana powiedziała:
„Najlepszą rzeczą, jaka może przydarzyć się ekosystemowi, jest uważny regulator, który umożliwia zdrowy rozwój systemu”.
Prezes Banku odniósł się także do wdrożonego przez nich systemu płatności oraz do najnowszego pilotażowego projektu biletu cyfrowego opracowanego przez BCU, który miał miejsce „ z wykorzystaniem postępu technologicznego i wzrostu korzystania z telefonii komórkowej ”.
W tym sensie powiedział, że „ BCU włamie się do systemu płatności, w którym są już emitenci pieniądza elektronicznego i innych metod płatności, dlatego ocenia sposób wprowadzenia biletu cyfrowego do ekosystemu ”, zgodnie z oświadczeniem.
Prawo Fintech Meksyku
Na poziomie latynoamerykańskim możemy wspomnieć o ustawie Fintech, rozporządzeniu wydanym przez Central Bank of Mexico (BANXICO) w marcu 2018 r., A następnie ogłosiło wprowadzenie uzupełniających okólników.
Okólniki regulacyjne są związane z handlem cyfrowym , ustanawianiem przepisów i regulowaniem firm, które pracują z technologią finansową, Fintech i operują wirtualnymi aktywami .
W meksykańskich ramach regulacyjnych ustalono, że Bank of Mexico jest agencją odpowiedzialną za określenie cech lub aktywów wirtualnych, z których mogą korzystać instytucje finansowe.
Meksykańska ustawa Fintech została uchwalona w marcu 2018 r. Zdjęcie: Ricardo Esquivel.
Ponadto BANXICO, za pośrednictwem Ministerstwa Finansów i Kredytu Publicznego, ogłosiło, że od 10 września giełdy działające w Meksyku będą miały obowiązek zgłaszania do Skarbu Państwa operacji wymiany przeprowadzonych z kryptowaluty.
Europa i Fintech
Na poziomie europejskim można wspomnieć, że w kwietniu tego roku austriackie Ministerstwo Finansów ogłosiło możliwość ustanowienia ram testów regulacyjnych (piaskownicy) dla branży fintech.
Minister finansów kraju, Hartwig Loeger, powiedział, że Rada Doradcza FinTech, utworzona przez Ministerstwo Finansów, będzie współpracować przy opracowywaniu odpowiednich zasad kierujących „świeżym rynkiem finansowym wokół zdigitalizowanych usług finansowych”, w tym Wstępne oferty monet (ICO) i waluty cyfrowe w celu ułatwienia ich wzrostu.
Austriacki minister ogłosił regulacyjne ramy testowe dla fintech. Zdjęcie: MichaelGaida.
Ze swojej strony sekretarz stanu Hubert Fuchs powiedział: „Dla niektórych firm z branży finansowej szczególnie trudno jest śledzić wszystkie wymogi regulacyjne i zmiany od samego początku. Wielu z nich rezygnuje i odrzuca swoje modele biznesowe. Chcemy przeciwdziałać temu. ”
W tym sensie wszystkie firmy fintechowe mogłyby rzekomo testować i formować swoje modele biznesowe przez ograniczony czas pod nadzorem FMA. Wiadomości odnoszą się do koncepcji piaskownicy regulacyjnej opracowanej przez Financial Conduct Authority (FCA) w Wielkiej Brytanii i ujawniają, że ekspert FCA miał również okazję do opracowania austriackiej piaskownicy.
Wyróżniony obraz autorstwa DavidRockDesign / pixabay.com
Dodaj komentarz