Wydajność Bitcoina w ostatnim roku była znakomita. Zyskała ona około 60%, co wyprzedziło główne indeksy globalne, takie jak S & P 500 i FTSE 100. W rzeczywistości oba indeksy spadły odpowiednio o 1,5% i 16%, co pokazuje, że kupując wirtualną walutę rok temu przyniosłoby inwestorom znacznie wyższy zwrot.
Sentyment
Cena Bitcoina zawsze była napędzana przez sentyment inwestorów. Kiedy inwestorzy są optymistyczni co do swojego potencjalnego wykorzystania w światowej gospodarce i wierzą, że popyt na wirtualną walutę może wzrosnąć, zainteresowanie kryptowaluta znacząco wzrasta. Powrót inwestorów do bardziej optymistycznego nastawienia może nastąpić w nadchodzących latach. Patrząc na rozwój kryptowaluty to z czystym sumieniem można przyznać, że już odniosła pomyślny zwrot od 2013 roku.
W rzeczywistości, osiągając poziom zaledwie poniżej 1000 USD w listopadzie 2013 r. Bitcoin spadł do około 200 USD na początku 2016 r. W latach następujących po spadkach, zrekompensował się on wzrostami dochodzącymi do 80%.. W związku z tym nie można wykluczyć kolejnego dojścia do 19 000 USD, ponieważ wirtualna waluta ma historię wyjątkowo wysokiej zmienności.
Czy istnieje potencjalne zagrożenia?
Oczywiście Bitcoin jest dominującą krytpowalutą, o której kążdego dnia pojawia coraz więcej informacji na przestrzeni ostatnich lat. W rzeczywistości kryptowaluta przyciągnął uwagę różnych środowisk. Jeśli stanie się ona coraz bardziej popularny i wzrośnie w cenie, to jego potencjał wzrostu kapitału może być ograniczony przez zmiany regulacyjne, które utrudniają kupowanie lub używanie Bitcoina. Może to zaszkodzić popytowi i może doprowadzić do ograniczenia jego potencjału wzrostu. Mając jednak na uwadze to jak silna jest kryptowaluta i jak duża osiagneła w ciagu kilku lat, pozostaje tylko czekać czy sytuacja z ubiegłego roku będzie kolejnym dowodem na to, że zastosowanie Bitcoina jako nowoczesnej technologii będzię dowodem na to jaki ma w sobie potencjał.
Dodaj komentarz