8 maja Ethereum Classic Labs zawarło umowę o partnerstwie z projektem OpenGSN w celu wdrożenia usługi sieci stacji benzynowej (GSN) lub Red de Estaciones de Gas a la łańcuch blokowy de Ethereum Classic (ETC). Zostało to ogłoszone przez Ethereum Classic Labs za pośrednictwem oficjalnego bloga.
Z Ethereum Classic Labs wyjaśnił, że integracja sieci projektu OpenGSN może przynieść korzyść, że operatorzy „zdecentralizowanych aplikacji” lub DApps nie potrzebują gazu do swoich transakcji , jeśli to dostawcy takich aplikacji ponoszą koszty gazu swoich użytkowników.
„Gaz” to prowizja używana zarówno przez Ethereum, jak i Ethereum Classic do przeprowadzania inteligentnych transakcji i umów; Prowizja jest wypłacana ze środków w kryptowaluty, w ETH lub ETC, w zależności od łańcucha blokowego, odpowiednio Ethereum i Ethereum Classic.
Dlatego w celu przeprowadzenia transakcji lub inteligentnej umowy w Ethereum Classic wymagana jest opłata za gaz lub opłata transakcyjna za każdą z nich. Gaz jest odpowiedzialny za obliczenie wartości, która jest równoważna przetwarzaniu każdej transakcji, oprócz kwoty w ETC, z którą zostanie przeprowadzona operacja, wyjaśniono w oświadczeniu.
Z Ethereum Classic wskazali, że gaz był problemem dla wielu użytkowników tego łańcucha blokowego, dlatego starają się rozwiązać ten problem z siecią stacji paliw GSN; Retransmitery rzekomo wyślą żądanie gazu do GSN i dokonają płatności kosztów gazu transakcyjnego.
Podsumowując, z Ethereum Classic Labs wyjaśnił, w jaki sposób ta innowacja będzie działać: po pierwsze, należy stworzyć inteligentny kontrakt obejmujący zarówno dostawców „zdecentralizowanych aplikacji”, jak i GSN; powiedzieli, że we wspomnianej umowie powiązanej z GSN utrzymany zostanie fundusz w ether classic (ETC) w celu wspierania płatności gazu przez użytkowników.
Za każdym razem, gdy uczestnik wykonuje operację z inteligentną umową, zostanie ona natychmiast ponownie przesłana do sieci GSN, która będzie odpowiedzialna za pobranie płatności za inteligentną umowę, a następnie zapłacenie za transakcję, dodatkowo GSN pobierze opłatę za usługę. Innymi słowy, każdy użytkownik będzie mógł przeprowadzać transakcje bez martwienia się o koszty gazu, ponieważ proces zostanie zautomatyzowany przez platformę poprzez integrację z GSN, wskazali.
Tak działałaby sieć stacji benzynowych w Ethereum Classic. Źródło: Ethereum Classic Labs
Według Ethereum Classic Labs istnieją użytkownicy, którzy bardzo często odmawiają wejścia na stronę giełdy z dwóch głównych powodów: że koszt gazu zmienia się często w zależności od zapotrzebowania platformy i że większość ma nieznana kwota ETC przeznaczona na zapłatę takiej opłaty. Właśnie dlatego z Ethereum Classic Labs uważają, że retransmiter może rejestrować transakcje użytkownika i jednocześnie przejąć opłatę za gaz w celu poprawy komfortu użytkowania.
W tym względzie założyciel ETC Labs James Wo ogłosił: „Jednym z naszych głównych celów jest uczynienie Ethereum Classic nie tylko dostępnym dla każdego, kto buduje w łańcuchu blokowym, ale także zapewnienie, aby te opcje były przystępne i dostosowane lepiej dla ekosystemu programistów ”. James Wo, założyciel ETC Labs.
Zgodnie z repozytorium GitHub, GSN jest „siecią stacji benzynowych”, która pobiera gaz z transakcji, aby zmniejszyć tarcie związane z wrażeniami użytkowników „zdecentralizowanych aplikacji” lub DApps. „Dzięki GSN klienci bezgazowi mogą wchodzić w interakcje z umowami Ethereum bez konieczności korzystania z ETH do opłat transakcyjnych. GSN to zdecentralizowany system, który poprawia użyteczność dapp bez utraty bezpieczeństwa ”- wyjaśnił GSN. Ethereum Classic to rozwidlenie łańcucha blokowego Ethereum, więc tłumaczyłoby to jego kompatybilność z GSN.
Należy zauważyć, że w lutym Ethereum Classic Labs nawiązało współpracę z siecią Chainlink, aby wprowadzić rzekomo zdecentralizowane wyrocznie do łańcucha bloków. Według zespołu Ethereum Classic Labs wyrocznie mogą służyć jako pomost między blockchainami a opcjami zewnętrznymi, ułatwiając interakcja inteligentnych kontraktów z zasobami spoza łańcucha blokowego, takimi jak inne blockchainy, urządzenia IoT, systemy płatności, dostawcy usług w chmurze, systemy biznesowe, sieciowe interfejsy API, dostawcy danych.
Polecane zdjęcie autorstwa Ich bin dann mal raus hier / pixabay.com
Źródło wiadomości: Bitcoin.es
Dodaj komentarz