Od teraz emitenci tokenów działający z Japonii nie będą płacić podatków od niezrealizowanych zysków. Wcześniej ta grupa była zobowiązana do uiszczenia stawki 35% od wartości własnych tokenów.
W 2022 roku Japonia przyjęła reformę przepisów dotyczących przedsiębiorstw działających i emitujących aktywa cyfrowe w kraju. Reformy pogorszyły sytuację i warunki tego rodzaju przedsiębiorstw w kraju, co przełożyło się na masowy exodus tych firm do bliższych krajów azjatyckich o bardziej przyjaznych regulacjach kryptowalut.
Od początku roku japoński rząd szukał sposobu na odwrócenie tej sytuacji i sprawienie, aby liczba firm krypto znowu wzrosła w kraju poprzez nowe reformy, pomoc i zmiany prawa. 20 czerwca Narodowa Agencja Podatkowa Japonii wprowadziła reformę ram regulacyjnych, która wydaje się trafić w sedno po kilku próbach.
Od teraz emitenci kryptowalut w kraju nie będą musieli płacić podatków od niezrealizowanych zysków kapitałowych. Ta propozycja została bezpośrednio zatwierdzona przez rządzący komitet podatkowy Partii Liberalno-Demokratycznej (PLD) i została natychmiast wprowadzona w życie. Wcześniej emitenci byli zobowiązani do uiszczenia podatku od zysków kapitałowych wynoszącego około 35% od wartości własnych tokenów, niezależnie od tego, czy osiągnęli zyski, czy nie.
To zwolnienie z podatków będzie również miało zastosowanie do niezrealizowanych zysków uzyskanych przez utrzymanie kryptowalut w sposób ciągły od daty emisji. Ten punkt obejmuje również aktywa, które zostały technicznie zmodyfikowane w celu uniknięcia ich przeniesienia na inne osoby lub podmioty.
Czytaj dalej o tym, jak FC Barcelona wyda NFT na cześć zawodniczki Alexii Putellas, może Cię to zainteresować.
Dodaj komentarz