Klienci giełdy wymiany FTX mają czas do 29 września na zgłoszenie swoich roszczeń z tytułu upadłości. Po tej dacie, żadne zgłoszone roszczenia nie będą już przyjmowane i stają się nieważne.
28 czerwca, Sąd Upadłościowy stanu Delaware w Stanach Zjednoczonych opublikował ostatni dokument związany z przypadkiem upadłości FTX. Wyjaśnia on obecną sytuację dla klientów giełdy, którzy mają do 29 września tego roku na zgłoszenie swojego roszczenia przeciwko majątkowi w stanie upadłości.
To roszczenie musi zawierać wszystkie aktywa, które klient posiadał na giełdzie w momencie, gdy doszło do zdarzenia. Podczas składania pisma powinno się określić rodzaj aktywa (kryptowaluta, fiat lub NFT) i jego wartość. Wartość powinna być wyrażona w dolarach amerykańskich, można dołączyć wartość w momencie i obecną wartość aktywa.
FTX nie jest jedyną platformą dłużną, Sąd dołączył listę dziesiątek firm powiązanych z giełdą, które również mogą być obiektem roszczeń. Przeglądając listę, możemy zauważyć, że brakuje na niej kilku platform tej samej marki FTX, najbardziej widoczne są przypadki niektórych podmiotów europejskich i FTX Japonia.
W przypadku japońskich klientów, okazali się oni być w najlepszej sytuacji po upadłości, ze względu na stan pośmiertny giełdy. Japonia wymaga, aby giełdy korzystały z zewnętrznych depozytariuszy dla swoich aktywów, co ułatwiło szybkie i zadowalające odzyskanie części posiadłości klientów.
Czytaj dalej o tym, jak Izrael konfiskuje miliony dolarów w kryptowalutach od Hezbollahu, irańskiej grupy terrorystycznej, może Cię to zainteresować.
Dodaj komentarz