Mark Zuckerberg pozostaje optymistą co do długoterminowej wizji metaverse i korzyści, jakie może on zaoferować . Meta odnotowała straty w wysokości 3,670 mln dolarów w samym trzecim kwartale 2022 r., badając swój metaverse.

W ubiegłą środę w Nowym Jorku odbył się New York Times DealBook Summit . DealBook Summit to spotkanie, na którym spotykają się różne osobistości i firmy z dziedzin takich jak biznes, kultura i polityka, aby przedstawić pomysły na teraźniejszość i przyszłość tak interesujących tematów, jak między innymi wirtualna rzeczywistość, ekonomia czy Web3.
Jedną z osobistości, która pojawiła się na scenie, był sam Mark Zuckerberg, CEO Meta Platforms (META) . Podczas swojej prezentacji Zuckerberg poruszył różne tematy związane z Meta i sieciami społecznościowymi, takimi jak Instagram czy Facebook, jednak najczęściej powracającym tematem był metaverse .
Meta opracowuje własny metaverse znany jako Reality Labs , inicjatywę, która wywodzi się bezpośrednio od samego Zuckerberga, ale wydaje się, że nie udaje jej się pozyskać inwestorów. Głównym powodem niezadowolenia inwestorów jest wlewanie dużej ilości kapitału w Reality Labs, bez planu krótkoterminowego zysku . Dzięki działowi dochodzeniowemu Meta tylko w trzecim kwartale 2022 roku spalono łącznie 3,670 milionów dolarów, co daje łącznie 9,440 milionów w całym 2022 roku .
Plan Meta dotyczący jego metaverse przedstawia długoterminowe ramy, a Mark Zuckerberg nadal wspiera ten pomysł . Zuckerberg powiedział na szczycie, że pozostaje optymistą co do wyników Reality Labs w perspektywie pięciu lub dziesięciu lat . « Sposób, w jaki się komunikujemy, staje się bogatszy i bardziej wciągający », powiedział dyrektor generalny Meta w wywiadzie cyfrowym.
Zuckerberg jest przekonany o długoterminowych wynikach projektu i Meta, ale był również ostrożny i wyraził zaniepokojenie wynikami krótkoterminowymi. Programista przyznał, że Meta musi trzymać się rozwiązań, które gwarantują większą efektywność i dyscyplinę w osiąganiu krótkoterminowych rezultatów . Problemy makroekonomiczne, które obecnie mają miejsce, zmusiły takiego giganta jak Meta do ograniczenia wydatków.
Na początku tego miesiąca okazało się, że grupa Meta Platforms została zmuszona do zwolnienia 11 000 swoich pracowników , co stanowi 13% ogółu. Zwolnienia nie dotknęły wszystkich sektorów, koncentrowały się głównie w Family of Apps (FoA) i Reality Labs , dwóch sektorach bezpośrednio powiązanych z Web3.
Podczas wywiadu Zuckerberg zdradził również, jaki procent wysiłku Meta dzieli pod względem obciążenia pracą na poszczególne sektory. Meta przeznacza 80% swoich zasobów na rozwój starszych aplikacji społecznościowych , takich jak Instagram, Facebook czy WhatsApp. Pozostałe 20% koncentruje się na rozwoju sprzętu oraz na oprogramowaniu i projektach związanych z metaverse .
Na koniec Zuckerberg wyjaśnił, że jest świadomy krytyki za poświęcenie tak wielu mediów sektorowi Metaverse. Wydaje się, że nie stanowi to dla niego problemu i wyjaśnił, że brak odrzucenia zazwyczaj oznacza, że pomysł nie jest wystarczająco ambitny.
Czytaj dalej o tym, jak Kraken został zmuszony do zwolnienia 30% swojego personelu, może cię to zainteresować.
Źródło wiadomości: Bitcoin.es
Dodaj komentarz