Holenderski bank centralny, Nederlandsche Bank , opublikował publikację, w której przedstawia swój pomysł stworzenia nowego scentralizowanego aktywa cyfrowego . Aktywa te byłyby zabezpieczone przez stabilną walutę i byłyby emitowane przez niego i inne banki europejskie.

21 kwietnia sam Nederlandsche Bank opublikował raport, w którym wyjaśnia swoją sprzyjającą pozycję do stworzenia tzw. Cyfrowej waluty banku centralnego (MDBC) . Proponuje się, aby bank prowadził wspólny rozwój waluty między nim a innymi bankami europejskimi. Podkreśla także pozytywny wpływ, jaki waluta cyfrowa mogłaby wywrzeć na społeczeństwo poprzez ukierunkowanie na obecnie przyjęty system płatności prywatnych.
Można go wykorzystać jako „ wsparcie płatności dokonywanych prywatnymi pieniędzmi, mając na uwadze, że stajemy się wyjątkowo zależni od prywatnych pieniędzy w systemie płatności, który bardzo szybko digitalizuje”.
Pisanie opiera się na zmniejszeniu płatności gotówkowych w kraju, aby nadać jeszcze ważniejszą rolę nowemu aktywowi, ponieważ dzięki nim można przetwarzać wszystkie rodzaje płatności z pewnością, że waluta jest zabezpieczona dla waluty powierniczej, takiej jak euro lub dolar, emitowanej przez organ regulowany, taki jak instytucje rządowe.
Z kolei Nederlandsche Bank podał przykład Wagi . Projekt na Facebooku zwykle nie jest lubiany przez agencje rządowe i często jest oznakowany jako zagrożenie dla tradycyjnej gospodarki . Upodmiotowienie podmiotu prywatnego w wyniku kryptowaluty może podważyć moc samych systemów bankowości centralnej.
Holenderski bank centralny zgadza się z badaniami Wydziału Prawa Uniwersytetu Oksfordzkiego, ponieważ podkreśliły one potrzebę specjalnej regulacji w kwestiach kryzysowych, takich jak obecna z COVID-19.
„W czasach kryzysu operacje banku mogą przyspieszyć, ponieważ obywatele i przedsiębiorstwa starają się unikać ryzyka, przekształcając salda w bankach komercyjnych w MDBC”.
Kontynuuj czytanie o tym, jak Chiński Bank Przemysłowo-Handlowy zaprezentował swoją białą księgę na temat łańcucha blokowego, który może Cię zainteresować.
Dodaj komentarz