Użytkownicy Telegrama mogą teraz akceptować płatności w aktywach cyfrowych w aplikacji za pomocą “Portfela”. Wcześniej, dostawca usług już akceptował płatności w aktywach cyfrowych w tym samym czacie, ale teraz umożliwia integrację kryptowalut do innych rodzajów płatności.
Dzisiaj dostawca usług Portfel, działający w aplikacji Telegram, ujawnił nową aktualizację swoich usług. Dzięki tej aktualizacji użytkownicy aplikacji do komunikacji będą mogli akceptować płatności w aktywach cyfrowych w aplikacji.
Portfel działa na sieci The Open Network (TON) i wcześniej pozwalał użytkownikom na przeprowadzanie transakcji z aktywami cyfrowymi w tym samym czacie. Z nową aktualizacją, sprzedawcy będą mogli przechowywać swoje aktywa w botach, które używają w sieci TON do akceptowania płatności, bez konieczności korzystania z czatu. Według wiadomości wysłanej do niektórych użytkowników Telegrama dzisiaj, nowa funkcjonalność pozwoli na wysyłanie Tether (USDT), bitcoin (BTC) i Toncoin (TON).
Zarządzanie wyjaśniło, że wcześniej system botów oferował znacznie bardziej prymitywne rozwiązanie, polegające na wysyłaniu operacji do zewnętrznego systemu płatności kryptowalutami lub podobnych produktów. To się zmieniło i użytkownicy mogą teraz dokonywać płatności w aplikacji i przechowywać swoje aktywa w tym samym bocie.
“Z WalletPay, sprzedawcy mogą teraz bez problemów akceptować płatności w kryptowalutach w aplikacji Telegram, z dostępnymi funkcjami takimi jak możliwość dokonywania płatności bezpośrednio w czatach”, można przeczytać w komunikacie.
Możliwość wysyłania i odbierania płatności w aktywach cyfrowych w Telegramie sięga marca 2022 roku. Wtedy Telegram zintegrował nową usługę handlową w aplikacji, która była tak prosta jak wysłanie wiadomości w tym samym czacie. Od tamtej pory system był testowany i używało go ponad 2 miliony użytkowników. Ta liczba jest stosunkowo mała w porównaniu do prawie 700 milionów użytkowników aplikacji, ale oczekuje się, że z nową aktualizacją liczba ta będzie nadal rosła.
Czytaj dalej o powodach, dla których Europejski Urząd Nadzoru Bankowego ostrzega emitentów stabilnych monet o MiCA, może Cię to zainteresować.
Dodaj komentarz