Polska firma ubezpieczeniowa wdraża oparty na technologii łańcuch blokowy system do zarządzania swoimi plikami, poinformował 4 maja Cointelegraph.
Zgodnie z publikacją polska firma ubezpieczeniowa Link4 nawiązała współpracę z firmą „Coinfirm” , która obsługuje technologię regulacyjną lub RecTech (dla oryginalnej nazwy w języku angielskim) w celu optymalizacji korespondencji i przechowywania plików za pomocą systemu oparty na technologii łańcucha blokowego .
„Trudatum” to nazwa narzędzia opracowanego przez Coinfirm i najwyraźniej umożliwia przesyłanie i przechowywanie dokumentów cyfrowych, zapewniając ich niezmienność.
Ponadto klienci firmy ubezpieczeniowej mogą uzyskiwać dostęp do swoich polis i weryfikować je online , zmniejszając w ten sposób intensywne zużycie papieru przez firmę, jak podaje źródło. Agnieszka Wrońska, prezes zarządu Link4, powiedziała:
„Przez długi czas koncentrowaliśmy się na nowoczesnych i bezpiecznych rozwiązaniach, a ta technologia z pewnością pasuje idealnie , co gwarantuje nam przechowywanie plików bez możliwości ich edycji . Jest to korzyść dla naszych klientów, którzy mogą na przykład znaleźć kartę rejestracyjną lub warunki polisy w tym samym miejscu, bez żadnych modyfikacji ”.
Wykorzystanie technologii łańcucha blokowego przez firmy ubezpieczeniowe
To nie byłby pierwszy przypadek technologii łańcucha blokowego firmy ubezpieczeniowej. Po pandemii koronawirusa w kilku krajach wdrożyli systemy oparte na łańcuchach blokowych w sektorze ochrony zdrowia, a zwłaszcza w towarzystwach ubezpieczeniowych.
W Chinach dostawcy usług ubezpieczeniowych polegają na technologii łańcucha blokowego, aby przyspieszyć wypłatę roszczeń w związku z wybuchem koronawirusa, który zamknął co najmniej 27 chińskich miast na kontynencie i zmusił wielu obywateli do pracy z domu .
W tym sensie towarzystwa ubezpieczeń zdrowotnych wykorzystywałyby technologię łańcucha blokowego do przetwarzania roszczeń koronawirusowych za pomocą Xiang Hu Bao , internetowej platformy wzajemnej pomocy należącej do Ant Financial , która jest odpowiedzialna za dodawanie chorób grypopodobnych do warunki krytyczne, które obejmuje, aw lutym dodał koronawirusa jako kwalifikującą się chorobę krytyczną.
W ubiegłym miesiącu na Tajwanie 11 firm ubezpieczeniowych zostało upoważnionych do testowania sieci łańcuchów blokowych w celu uproszczenia procesu wystawiania i modyfikacji polis ubezpieczeniowych.
System zostanie wdrożony, aby zakłady ubezpieczeń mogły wymieniać swoje bazy danych . Ponadto, oprócz innych korzyści projektu dla klientów ubezpieczycieli, mają one związek z przyspieszeniem procedur , w ramach których firmy będą prowadzić współpracę w celu uniknięcia oszustw i przyspieszenia procesu dokumentacji roszczeń.
Teraz przeprowadzamy się do Nowego Jorku, gdzie zastanawiali się nad zastosowaniem technologii łańcucha blokowego w sektorze opieki zdrowotnej, według przedstawiciela organizacji zidentyfikowanej jako łańcuch blokowy Healthcare w Nowym Jorku .
Podmiot zauważył, że technologia łańcucha blokowego ma wiele zalet w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych , zarówno dla klientów, jak i firm ubezpieczeniowych, ponieważ inteligentne kontrakty włączane przez blockchainy mogą być przydatne w procesie wypłaty plan ubezpieczenia.
Podkreślili również, że dzięki technologii łańcucha blokowego procesy biurokratyczne można uprościć, a procedury zależne bezpośrednio od pacjenta można przyspieszyć. Z drugiej strony wskazali, że jedną z korzyści dla firm jest to, że mogą chronić się przed oszustwami.
I w ten sposób technologia blockchain została wdrożona w tym sektorze, ponieważ organizacje uważają to za narzędzie, które oferuje wiele zalet i korzyści, wśród których możemy wspomnieć o przejrzystości i szybkości operacji, która pozwala zmniejszyć koszty i czas.
Featured image by ar130405 / Pixabay.com
Źródło wiadomości: Bitcoin.es
Dodaj komentarz