Solana, platforma kryptowaluty zrodzona na kalifornijskiej plaży, tym razem ma na celu nieco wstrząsnąć sektorem tworzenia aplikacji w Indiach.
Trochę, a może dużo, bo Solana wkłada w to pieniądze, aż 80 000 dolarów , żeby zachęcić programistów i przedsiębiorców w tym kraju.
Pomysł Solany to przeprowadzenie hackathonu, który potrwa trzy tygodnie. Wydarzenie rozpocznie się 13 sierpnia, a termin rejestracji upływa dzień wcześniej, w czwartek 12.
Wszystkie propozycje są mile widziane, ponieważ ze strony Solany nie ma konkretnych specyfikacji, na podstawie których można by opracować produkt.
Jednak ci, którzy biorą udział w nagrodach specjalnych, muszą spełnić wymagania sponsorów .
Solana hackathon
Ten konkurs organizowany przez Solanę na rozwój dApps nazywa się „ Building Out Loud ”. Coś, co moglibyśmy przetłumaczyć jako „duży budynek”.
I musi być duży, ponieważ platforma hosta jest jednym z najszybszych i najbardziej skalowalnych łańcuchów bloków. Jej zespół techniczny potwierdza, że jest w stanie przetworzyć 50 tys. TPS.
Po pełnym uruchomieniu Solana będzie w stanie bezproblemowo obsługiwać ponad 700 000 operacji na sekundę . Podczas hackathonu oczekuje się, że propozycje wykorzystają potencjał, jaki oferuje wspomniana sieć.
Dzięki tej inicjatywie Solana ma na celu przyspieszenie tworzenia zdecentralizowanych aplikacji w Indiach. Bez różnicy doświadczenia, platforma przyjmie projekty od każdego, kto zechce uczestniczyć.
Jak mówi zespół Solana India w swojej promocji, „wystarczy dobry pomysł i połączenie z Internetem ”. Oczywiście, aby do niego wejść, musisz być rezydentem Indii lub posiadać wspomniane obywatelstwo.
Kto może wziąć udział?
Do swojego „Budowania na głos” Solana wzywa wszystkich programistów Web 2.0 i Web 3.0, bez względu na doświadczenie, przedsiębiorców, hakerów (z „białych kapeluszy”), inżynierów i studentów, którzy chcą wnieść coś nowego do świata. krypto .
Jako sojusznik w tym wydarzeniu Solana ma udział Devfolio, najważniejszej społeczności deweloperów w Indiach, oraz ekspertów w organizacji hackathonów.
Maraton deweloperski potrwa trzy tygodnie, od 13 sierpnia do 3 września.
Uczestnicy mogą zgłaszać swoje prace samodzielnie lub w zespołach do 6 osób . Rejestracji należy dokonać na stronie udostępnionej przez Devfolio.
Wygrywanie i zbieranie
Nagrody w hackathonie Solany wahają się od 10 000 USD dla zwycięzcy ogólnego do 5 000 USD, który zajmie trzecie miejsce.
Jest jeszcze jedna nagroda w wysokości 10 000 USD, która zostanie przyznana przez społeczność Solana w bezpośrednim głosowaniu (Solana Community Choice Award).
W kategorii nagród specjalnych będziemy mieli dwóch zwycięzców po 10 000 $ każdy oraz sześciu uczestników, którzy otrzymają 5000 $ za swój projekt.
Nagrody te można wypłacać w kryptowalutach , tak jak stanie się w przypadku zdecentralizowanej giełdy Serum. Zwycięzca tej nagrody specjalnej otrzyma równowartość 10 000 $ w tokenach SRM.
Projekty będą oceniane pod kątem oryginalności, uruchomienia, interfejsu i doświadczenia użytkownika oraz potencjału wkładu w ekosystem Solana.
boom
W lutym tego roku Solana (SOL) zajęła 42 miejsce w rankingu CoinMarketCap. Do tej pory udało jej się wspiąć na 15. miejsce .
Solana z pewnością da wiele do omówienia w nadchodzących miesiącach. Ich zaangażowanie w dalszy rozwój i doskonalenie, przy jednoczesnym wspieraniu społeczności programistów, jest widoczne w programach takich jak Building Out Loud.
Źródło wiadomości: Bitcoin.es
Dodaj komentarz