Założyciel Telegramu wprowadził nowy dom aukcyjny oparty na koncepcji, który może być zasilany przez sieć TON. Platforma byłaby wykorzystywana do uzyskania dowolnej nazwy, aliasu, w ramach sieci społecznościowej.

22 sierpnia Pavel Durov, założyciel sieci społecznościowej i usługi przesyłania wiadomości Telegram, ujawnił nowy projekt domu aukcyjnego . Platforma służyłaby do pozyskiwania aliasów platformy , aby każdy mógł spróbować uzyskać konkretny nick. Aliasy w Telegramie to sposób, w jaki użytkownicy odnoszą się do siebie i są używane jako nazwa na platformie.
Durov opisał platformę jako rynek, za pośrednictwem którego użytkownicy będą mogli handlować i uzyskiwać aliasy, których chcą . W tym celu do automatyzacji procesu wykorzystana zostałaby zdecentralizowana struktura oparta na inteligentnych kontraktach. Te inteligentne kontrakty byłyby podobne do tych używanych do wymiany NFT, ponieważ aliasy Telegrama są podobne do tej klasy aktywów.
700 milionów użytkowników Telegrama mogłoby zapłacić, aby uzyskać dowolny dostępny alias, i nie ogranicza się to tylko do nazw użytkowników, ale także nazw kanałów lub linków do grup. Własne słowa Durowa brzmiały, że „ wszystkie czteroliterowe nazwy użytkowników mogą być udostępnione do sprzedaży ”.
W oświadczeniu ujawniono również, że najlepszą siecią do wdrożenia tej nowej platformy opartej na Telegramie jest sieć TON . Powodem wyboru sieci TON jest to, że zespół Telegrama może rozwijać niemal niezniszczalne smart kontrakty oraz to, że konstrukcja łańcucha blokowego do organizowania zdecentralizowanych wyprzedaży i aukcji jest idealna dla tego projektu. Durow powołał się na sukces aukcji przeprowadzonej w sieci TON, która sprzedawała nazwy domen i portfele.
W przypadku wyboru tej sieci, płatności w aukcjach byłyby dokonywane za pomocą Toncoin (TON) , rodzimego aktywa sieci. Po zapoznaniu się z wypowiedziami Durowa wartość aktywa wzrosła o ponad 15% w ciągu ostatnich 24 godzin .
Oczekuje się, że Durow będzie nadal informował, czy Telegram ostatecznie zdecyduje się na realizację projektu.
Czytaj dalej o tym, jak hakerowi udaje się ukraść kryptowaluty przez bankomat bitcoin, może się to zainteresować.
Źródło wiadomości: Bitcoin.es
Dodaj komentarz