Rozpoczęło się pierwsze głosowanie społeczności Uniswap zaproponowane przez Dharmę. Głosowanie to reprezentuje możliwą zmianę w zarządzaniu, która może sprzyjać posiadaczom dużej liczby żetonów, takich jak Dharma .
Ruszyło pierwsze głosowanie na zdecentralizowaną społeczność giełdy Uniswap i będzie dostępne do 19 października. To pierwsze głosowanie ma wpływ na zarządzanie samą platformą, proponując zmniejszenie liczby tokenów UNI wymaganych do przedstawienia propozycji dotyczących zarządzania i kworum .
Propozycja ta jest odpowiedzią na wątpliwości, jakie pojawiły się w samej społeczności giełdy w zakresie jej zarządzania w ostatnich tygodniach. Z badania opublikowanego przez Glassnode wynika, że platformy takie jak Binance czy inne duże giełdy mogą podejmować totalitarne decyzje w sieci za pośrednictwem obecnego protokołu . To atakuje zdecentralizowane pochodzenie platformy, ponieważ „moc” spada na kilku użytkowników, którzy mają wiele tokenów.
Obecny system zarządzania Uniswap działa w następujący sposób. Aby złożyć propozycję zmiany, konieczne jest posiadanie co najmniej 1% całkowitej oddelegowanych tokenów z całkowitej podaży UNI . Aby podpisać głos za przyjęciem, konieczne jest kworum co najmniej 4% . Całkowita podaż UNI wynosi jeden miliard, a więc nawiasem mówiąc, 1 i 4 mówilibyśmy o 10 i 40 milionach tokenów .
Obecna cena UNI wynosi około 3,03 euro , co wymaga zainwestowania ponad 30 milionów euro w celu wystawienia propozycji i około 121 milionów euro za zatwierdzenie . Nie wpływa to tak naprawdę na większość społeczności w tego typu decyzjach.
Propozycja Dharmy dla Uniswap
Pierwsze ze wszystkich głosów w zarządzaniu Uniswap zostało zaproponowane przez Dharmę , protokół pożyczek wykonywany na platformie. Jednak nie cała społeczność jest przekonana do propozycji, ponieważ jeśli członkowie tacy jak Dharma zostaną zatwierdzeni, uzyskaliby zbyt dużą władzę nad platformą .
Propozycja jest prosta, jak powiedzieliśmy wcześniej, Uniswap ma progi 1 i 4 procent, od UNI, na składanie wniosków i przedłużanie głosów pozytywnych. Dharma proponuje zmniejszenie tych odsetków odpowiednio do 0,3 i 3 procent, w ten sposób znacznie więcej użytkowników będzie mogło zdecydować się na proponowanie zmian, a próg przedłużenia głosów pozytywnych nadal wymaga stosunkowo wysokiego konsensusu.
Obecnie wniosek ma prawie 30,5 miliona głosów za i tylko 625 476 głosów przeciw . Wszystko wskazuje na to, że propozycja zostanie przyjęta 19 października, jednak część społeczności uważa, że ta decyzja nie jest tak realna, jak się wydaje.
Negatywna część propozycji Dharmy
Część społeczności postrzega tę propozycję jako narzędzie zwiększające władzę, jaką wielcy posiadacze UNI mają nad decyzjami Uniswap . To bezpośredni atak na decentralizację, na której opiera się giełda, jak wyjaśnił David Felton we wpisie na blogu giełdy.
Według Feltona, jeśli ta redukcja kworum do 3% zostanie zatwierdzona, konsensus między protokołem Dharmy a innym z głównych delegatów, takich jak platforma Gauntlet, wystarczy, aby osiągnąć minimalne kworum . To mogłoby sprawić, że tego rodzaju platformy będą rządziły giełdą w dowolny sposób.
Za pomocą tego wpisu użytkownicy zostali wezwani do przeciwstawienia się propozycji, ale wszystko wskazuje na to, że to nie wystarczy. Jednak wiele wpływowych głosów krytykuje ofiarę Dharmy. Chris Blec , założyciel DeFi Watch, podniósł publiczną krytykę protokołu iw odpowiedzi twierdzi, że został zablokowany przez Dharmę na platformie Twitter.
Krytykuję prawie każdy projekt DeFi.
Ale tylko 1 zablokował mnie na Twitterze.
Dharma.
Dlaczego Dharma mnie zablokowała?
Ponieważ odniosłem się krytycznie do ich planów współpracy z Visa i przejęcia zarządzania Uniswap w celu wspierania ich własnych interesów biznesowych.
DeFi zawodzi. pic.twitter.com/i8azPHSe8v
– Chris Blec (@ChrisBlec) 13 października 2020 r
Na cotobitcoin.pl będziemy na bieżąco informować o decyzji podjętej przez społeczność giełdy w najbliższych dniach. Chociaż zalecamy dalsze czytanie o tym, jak handlować na Uniswap za pośrednictwem Twittera.
Źródło wiadomości: Bitcoin.es
Dodaj komentarz