19 września lokalne media poinformowały, że uniwersytet St. Gallen w Szwajcarii opracował platformę łańcucha blokowego, aby pracodawcy mogli weryfikować mandaty i weryfikować, czy dyplom jest prawdziwy, czy fałszywy.
Według publikacji Uniwersytet w St. Gallen stosuje technologię łańcucha blokowego, aby pracodawcy mogli zweryfikować autentyczność dyplomów absolwentów uczelni .
W ten sposób nowy projekt pilotażowy wyda 200 certyfikatów zabezpieczających przed manipulacją na przyszły rok, co wyraził CIO Harald Rotter, gdy inicjatywa powstaje z powodu obaw o globalny wzrost tego rodzaju oszustw , według źródła.
Rozwiązanie blokowe powstaje w celu wyeliminowania problemu fałszywych dyplomów. Zdjęcie: kreatikar
W wywiadzie dla CNN Money Switzerland Rotter powiedział, że University of St. Gallen opracował projekt z technologią łańcucha blokowego, aby zweryfikować autentyczność akademickich dyplomów w ciągu kilku sekund zamiast weryfikacji w ciągu kilku dni . Wyraził także:
„Widziałem, że może to być konieczne i może być ważnym przypadkiem użycia do przeniesienia lub ułatwienia walidacji naszych dyplomów w oparciu o proces cyfrowy w łańcuchu blokowym”.
Ujawniono również, że University of St. Gallen zdecydował się na partnerstwo ze szwajcarskim łańcuchem blokowym firmy BlockFactory i wykorzysta swoje rozwiązanie certyfikacyjne do stworzenia niezmiennych dyplomów zarejestrowanych w blockchain Ethereum, zgodnie z inną publikacją.
Tytuły wydane przez uniwersytety publiczne i prywatne mogą być weryfikowane wraz z wnioskiem. Zdjęcie: Osman Aliy.
Należy przypomnieć, że niedawno ogłoszono, że malezyjskie Ministerstwo Edukacji stworzyło łańcuch blokowy do weryfikacji certyfikatów akademickich za pośrednictwem aplikacji E-Skrol, starając się rozwiązać problem fałszywych certyfikatów .
Minister edukacji dr Maszlee Malik powiedział, że „ każdy, gdziekolwiek na świecie, może znaleźć dane absolwenta uniwersytetu w Malezji , w tym jego imię i nazwisko, pełny zapis, datę ukończenia szkoły i klasę aplikacji i skanowanie kodu QR ”za pomocą aplikacji E-Skrol.
Z drugiej strony są też firmy, które wykorzystują technologię łańcucha blokowego do weryfikacji kwalifikacji akademickich swoich pracowników, jak ma to miejsce w przypadku PwC , opublikowanego w lutym tego roku.
PwC opracowało platformę łańcuchową blokową do weryfikacji mandatów swoich pracowników. Zdjęcie: coffeeandbeansworks.
Międzynarodowa firma audytorsko-konsultingowa PriceWaterhouseCoopers (PwC) przeprowadziłaby test swojej nowej platformy z technologią łańcuchów blokowych w celu zweryfikowania prawdziwości referencji pracowników we współpracy ze Szkockim Instytutem Księgowych (ICAS) po angielsku)
Wraz z uruchomieniem platformy PwC Smart Credentials „ profesjonaliści mają absolutną kontrolę nad cyfrowymi poświadczeniami, którymi będą się dzielić przy minimalnym narażeniu na oszustwa”. Ponadto jest testowany przez pracowników PwC, którzy uzyskali kwalifikacje w ICAS w ciągu ostatnich dwóch lat.
Pod tym względem PwC zmieniłby sposób, w jaki profesjonaliści dzielą się swoimi danymi uwierzytelniającymi, wykorzystując technologię łańcucha blokowego do wydawania pracownikom cyfrowych wersji swoich certyfikatów, przechowywanych w wirtualnych portfelach.
Wyróżniony obraz autorstwa 1966666 / pixabay.com
Dodaj komentarz