Wydobywanie S nadal jest dochodową działalnością . A jeśli nie, niech powiedzą to mieszkańcy regionów, w których dochód na osobę jest niski.
W niektórych z tych miejsc ludność ma szczęście mieć dostęp do dwóch elementów, które są niezbędne do tej pracy. Jedną z nich jest tania energia elektryczna ; druga to połączenie internetowe.
Ale to właśnie wykorzystanie taniej energii elektrycznej sprawia, że kopalnia kryptowaluty jest naprawdę atrakcyjna.
Dla tych rodzin posiadanie zespołu, z którym zaangażują się w wydobycie, jest ulgą finansową.
Gospodarki miejsc, w których mieszkają, są często dotknięte anomaliami, takimi jak dewaluacja, niestabilność polityczna lub brak miejsc pracy .
Tak jest w przypadku mieszkańców Abchazji w Gruzji. Po rozpadzie Związku Radzieckiego państwo Gruzja ogłosiło niepodległość. Wtedy region Abchazji zrobił coś podobnego.
S górnictwo, ratownik
Po długiej i wyczerpującej wojnie Abchazji udało się oddzielić od Gruzji i ogłosić swoją definicję suwerennego narodu.
Obecnie Abchazja otrzymała takie uznanie tylko z kilku krajów. Są wśród nich Syria, Nikaragua i Rosja.
Lokalna gospodarka opiera się głównie na pracy rolniczej. Ponadto przemysł turystyczny znalazł tam ważną żyłę , w której wykorzystuje prawie dziewicze piękno zapierających dech w piersiach krajobrazów.
Ale ludność Abchazji żyje w trudnych czasach. Brakuje miejsc pracy, a wojna z Gruzją pozostawiła bardzo negatywne konsekwencje gospodarcze.
Aby przetrwać, mieszkańcy bardziej zaznajomieni z technologią zaangażowali się w wydobycie, aby uzupełnić swoje dochody . Czasami jedyną rzeczą, na którą mogą liczyć jako wynagrodzenie, jest to, na co otrzymują sprzęt wydobywczy.
Awarie w stolicy
Oddziaływanie działalności górniczej jest tak duże, że stolica Suchumi kilka razy dziennie cierpi z powodu przerw w dostawie prądu . Z drugiej strony linie energetyczne pochodzą z czasów, gdy Gruzja jeszcze należała do byłego ZSRR.
Powoduje to, że wytworzona energia elektryczna nie dociera w odpowiedni sposób do mieszkańców. A amerykańskie farmy górnicze odpowiadają za większość tego, co przenosi się przez linie przesyłowe.
Aby zaatakować problem blackoutów, abchaski parlament wydał dekret zakazu działalności górniczej do maja tego roku. Jednak wydobycie nadal rośnie nielegalnie, a przerwy w dostawie prądu wciąż się zdarzają.
W związku z zaistniałą sytuacją rząd Abchazji podjął nową uchwałę. Tym samym przedłuża zakaz , zarówno wydobywania, jak i importu sprzętu związanego z tą działalnością, do maja 2022 roku .
W marcu rosyjska gazeta „La Gaceta de Novaya” podała, że w Abchazji „kto nie wydobywa kryptowaluty, zna sąsiada, który jest”.
Lokalny polityk, Tengiz Jopua, wyjaśnia, że ludziom jest ciężko. „Branża, która ostatnio zapewniła przyzwoite miejsca pracy i dochody, turystyka, mocno ucierpiała na skutek pandemii” – mówi.
„ Wiele osób straciło pracę . Niektórzy sprzedają to, co mają, zwierzę z chlewni, stary samochód. Dzięki temu kupują maszynę górniczą i w międzyczasie sobie radzą ”- dodaje Jopua.
Zakaz, legalizacja, zakaz
Wydobywanie S było zakazane od 2018 roku w Abchazji, do czasu, gdy inna partia wygrała wybory w 2020 roku. Nowa większość parlamentarna zawiesiła wówczas zakaz, ponownie uznając wydobycie za legalną działalność.
Ale większość wydobycia Abchazji nie trafia do kieszeni przeciętnego mieszkańca . Abchazi ledwo mają środki na zakup używanego sprzętu.
Największe zyski z wydobycia czerpią lokalni biznesmeni, związani z Rosjanami, którzy przyjeżdżają, aby zakładać tajne gospodarstwa. Według Sigmapool w Abchazji działały w pewnym momencie tysiące maszyn wydobywczych.
Obecne przepisy dotyczące wydobycia są surowe. Władze ustalają kary od jednego do trzech lat więzienia dla osób podłączających się do krajowej sieci elektroenergetycznej w celu obsługi urządzeń wydobywczych.
Źródło wiadomości: Bitcoin.es
Dodaj komentarz