Bitconic musiał dostosować swój protokół rejestracyjny, aby kontynuować działalność ze względu na najnowsze regulacje nałożone przez holenderski rząd . Bank Centralny Niderlandów wymaga środków, których żadna inna instytucja centralna nie wprowadziła w całej Europie.
Wizerunek banku centralnego Holandii.
Giełda z kryptowalut, a konkretnie Bitcon, Bitconic musiała dostosować się do nowej regulacji nałożonej przez Bank Centralny Holandii . Ze względu na swoją siedzibę w kraju kantor nie miał innego wyjścia, a zmiana ta zajęła prawie rok.
W listopadzie 2019 roku Bank Centralny opublikował te nowe wymagania, które są unikalne w całej Europie . Środki te oznaczały wprowadzenie nowego systemu weryfikacji dla każdego użytkownika, który chce korzystać z platform graficznych .
Nowe rozporządzenie nakłada na wszystkich usługodawców obowiązek przeglądu rachunków beneficjenta końcowego (UBO) . Ma to na celu ustalenie, czy użytkownik znajduje się na „ holenderskiej lub europejskiej liście sankcji i zgłoszenie wszelkich wskazań do DNB ”. Z drugiej strony kantory muszą również śledzić wszystkie przychodzące i wychodzące przelewy z platformy .
Aby dostosować się do tych nowych ograniczeń, Bitconic zaktualizował swój model rejestracji, model, który dotyczy również już zarejestrowanych użytkowników. Wśród nowych wymagań znajdujemy :
- Należy zapewnić weryfikację, że użytkownicy są właścicielami portfeli, z których środki będą wprowadzane i wypłacane . Zostanie to zrobione za pomocą zrzutu ekranu, na którym widać portfel lub podpisu wiadomości.
- Należy określić, które zasoby mają być zarządzane na platformie .
- W przypadku korzystania z konta saldo fiducjarne należy sprawdzić, czy należy ono do użytkownika i czy nie ma on problemów prawnych w Holandii czy Europie .
Oto niektóre z nowych środków, które zostały wprowadzone w Bitconic. Giełda wyraziła sprzeciw wobec tych środków, ale aby nadal działać, musi ich przestrzegać . Niektórzy użytkownicy łańcucha blokowego demonstrowali w mediach społecznościowych, protestując przeciwko środkom podjętym przez Bank Centralny . Według dziennikarza Aarona van Wirduma, środki zastosowane przez Holandię znacznie przekraczają standardy reszty Europy, niemal naruszając prywatność użytkowników.
Środki zastosowane przez Bank Centralny są odpowiedzią rządu Holandii na implementację Piątej Dyrektywy Unii Europejskiej w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy, czyli AMLD5. Od wdrożenia w zeszłym roku holenderski minister finansów zlecił pełny monitoring branży w kraju . W tym celu Bank Centralny został wyznaczony na stróża, co wydawało się już wtedy wykraczać poza funkcje banku.
Kontynuuj czytanie o tym, jak holenderski bank działa w technologii przechowywania aktywów cyfrowych, może Cię to zainteresować.
Źródło wiadomości: Bitcoin.es
Dodaj komentarz